Hoeveel stroom leveren zonnepanelen op? Eisenstadt

Eisenstadt: een systeem van 6 kWp gericht naar het zuiden, onder een helling van 35°, levert ongeveer 7.314 kWh per jaar. In een zwak jaar is dat 6.125 kWh, in een sterk jaar 8.503 kWh — 1.219 kWh per kWp.

Dat is ongeveer 183% van het jaarverbruik van een gemiddeld huis (4.000 kWh).

Bereken voor mijn dak

Gebaseerd op satellietweerdata 2014–2023

Opbrengst per maand

05001.0001.500janjanuari: 6 kWp 282 kWh, bandbreedte 227–336febfebruari: 6 kWp 438 kWh, bandbreedte 313–562mrtmaart: 6 kWp 653 kWh, bandbreedte 502–804aprapril: 6 kWp 742 kWh, bandbreedte 577–906meimei: 6 kWp 827 kWh, bandbreedte 668–986junjuni: 6 kWp 883 kWh, bandbreedte 694–1.073juljuli: 6 kWp 906 kWh, bandbreedte 757–1.054augaugustus: 6 kWp 854 kWh, bandbreedte 702–1.006sepseptember: 6 kWp 736 kWh, bandbreedte 577–895oktoktober: 6 kWp 498 kWh, bandbreedte 361–636novnovember: 6 kWp 294 kWh, bandbreedte 223–365decdecember: 6 kWp 241 kWh, bandbreedte 187–295

kWh per maand

Een typische dag: juli

De zonnigste maand: Eisenstadt. De opbrengst piekt rond 11:00 zonnetijd, ongeveer 3,7 kWh in het beste uur.

0:006:0012:0018:0023:00 3,7 0

Maand voor maand

Maand Zwak jaar, kWh Typisch, kWh Sterk jaar, kWh
januari 227 282 336
februari 313 438 562
maart 502 653 804
april 577 742 906
mei 668 827 986
juni 694 883 1.073
juli 757 906 1.054
augustus 702 854 1.006
september 577 736 895
oktober 361 498 636
november 223 294 365
december 187 241 295
Jaar 6.125 7.314 8.503

De maanden tellen niet precies op tot het jaartotaal, omdat elke maand de typische waarde over vele jaren is.

Veelgestelde vragen

Hoeveel leveren zonnepanelen in de winter op in Eisenstadt?

Van november tot februari levert het systeem ongeveer 1.254 kWh, dat is 17% van de jaaropbrengst. De zwakste maand (december) levert rond de 241 kWh.

Is een oost-westdak de moeite waard in Eisenstadt?

Een oost-westsysteem levert per kWp meestal 10–25% minder op dan een systeem gericht naar het zuiden, maar spreidt de opbrengst gelijkmatiger over de dag. Het exacte verschil hangt af van helling en schaduw.

Vergelijk een oost-westdak voor Eisenstadt

Grondopstelling of dak in Eisenstadt?

Een grondopstelling kun je vrij kantelen en richten, wat extra opbrengst kan geven, maar ze is duurder en vraagt om ruimte. Vergelijk beide opties voor jouw perceel.

Bekijk een grondopstelling in Eisenstadt

Jouw dak is geen gemiddeld dak

Stel je eigen helling, richting, schaduw en omvormerlimiet in en krijg een bandbreedte voor jouw adres.

Bereken voor mijn dak

Alle steden in Oostenrijk

Klimaatdata: Photovoltaic Geographical Information System (PVGIS) — Europese Commissie, Gemeenschappelijk Onderzoekscentrum