Hoeveel stroom leveren zonnepanelen op? Steyr

Steyr: een systeem van 6 kWp gericht naar het zuiden, onder een helling van 35°, levert ongeveer 6.735 kWh per jaar. In een zwak jaar is dat 5.623 kWh, in een sterk jaar 7.847 kWh — 1.123 kWh per kWp.

Dat is ongeveer 168% van het jaarverbruik van een gemiddeld huis (4.000 kWh).

Bereken voor mijn dak

Gebaseerd op satellietweerdata 2014–2023

Opbrengst per maand

05001.0001.500janjanuari: 6 kWp 212 kWh, bandbreedte 156–268febfebruari: 6 kWp 423 kWh, bandbreedte 328–519mrtmaart: 6 kWp 575 kWh, bandbreedte 432–718aprapril: 6 kWp 670 kWh, bandbreedte 465–875meimei: 6 kWp 695 kWh, bandbreedte 535–854junjuni: 6 kWp 848 kWh, bandbreedte 674–1.023juljuli: 6 kWp 822 kWh, bandbreedte 680–964augaugustus: 6 kWp 760 kWh, bandbreedte 604–917sepseptember: 6 kWp 648 kWh, bandbreedte 482–814oktoktober: 6 kWp 483 kWh, bandbreedte 375–592novnovember: 6 kWp 281 kWh, bandbreedte 226–336decdecember: 6 kWp 214 kWh, bandbreedte 160–268

kWh per maand

Een typische dag: juni

De zonnigste maand: Steyr. De opbrengst piekt rond 11:00 zonnetijd, ongeveer 3,5 kWh in het beste uur.

0:006:0012:0018:0023:00 3,5 0

Maand voor maand

Maand Zwak jaar, kWh Typisch, kWh Sterk jaar, kWh
januari 156 212 268
februari 328 423 519
maart 432 575 718
april 465 670 875
mei 535 695 854
juni 674 848 1.023
juli 680 822 964
augustus 604 760 917
september 482 648 814
oktober 375 483 592
november 226 281 336
december 160 214 268
Jaar 5.623 6.735 7.847

De maanden tellen niet precies op tot het jaartotaal, omdat elke maand de typische waarde over vele jaren is.

Veelgestelde vragen

Hoeveel leveren zonnepanelen in de winter op in Steyr?

Van november tot februari levert het systeem ongeveer 1.130 kWh, dat is 17% van de jaaropbrengst. De zwakste maand (januari) levert rond de 212 kWh.

Is een oost-westdak de moeite waard in Steyr?

Een oost-westsysteem levert per kWp meestal 10–25% minder op dan een systeem gericht naar het zuiden, maar spreidt de opbrengst gelijkmatiger over de dag. Het exacte verschil hangt af van helling en schaduw.

Vergelijk een oost-westdak voor Steyr

Grondopstelling of dak in Steyr?

Een grondopstelling kun je vrij kantelen en richten, wat extra opbrengst kan geven, maar ze is duurder en vraagt om ruimte. Vergelijk beide opties voor jouw perceel.

Bekijk een grondopstelling in Steyr

Jouw dak is geen gemiddeld dak

Stel je eigen helling, richting, schaduw en omvormerlimiet in en krijg een bandbreedte voor jouw adres.

Bereken voor mijn dak

Alle steden in Oostenrijk

Klimaatdata: Photovoltaic Geographical Information System (PVGIS) — Europese Commissie, Gemeenschappelijk Onderzoekscentrum