Hoeveel stroom leveren zonnepanelen op? Campo Grande

Campo Grande: een systeem van 5 kWp gericht naar het noorden, onder een helling van 35°, levert ongeveer 7.845 kWh per jaar. In een zwak jaar is dat 6.567 kWh, in een sterk jaar 9.123 kWh — 1.569 kWh per kWp.

Dat is ongeveer 392% van het jaarverbruik van een gemiddeld huis (2.000 kWh).

Bereken voor mijn dak

Gebaseerd op satellietweerdata 2014–2023

Opbrengst per maand

02505007501.000janjanuari: 5 kWp 593 kWh, bandbreedte 483–703febfebruari: 5 kWp 575 kWh, bandbreedte 470–679mrtmaart: 5 kWp 692 kWh, bandbreedte 570–814aprapril: 5 kWp 715 kWh, bandbreedte 586–844meimei: 5 kWp 669 kWh, bandbreedte 531–807junjuni: 5 kWp 642 kWh, bandbreedte 518–765juljuli: 5 kWp 760 kWh, bandbreedte 607–913augaugustus: 5 kWp 734 kWh, bandbreedte 606–862sepseptember: 5 kWp 683 kWh, bandbreedte 558–809oktoktober: 5 kWp 643 kWh, bandbreedte 533–753novnovember: 5 kWp 596 kWh, bandbreedte 480–712decdecember: 5 kWp 584 kWh, bandbreedte 484–685

kWh per maand

Een typische dag: juli

De zonnigste maand: Campo Grande. De opbrengst piekt rond 11:00 zonnetijd, ongeveer 2,7 kWh in het beste uur.

0:006:0012:0018:0023:00 2,7 0

Maand voor maand

Maand Zwak jaar, kWh Typisch, kWh Sterk jaar, kWh
januari 483 593 703
februari 470 575 679
maart 570 692 814
april 586 715 844
mei 531 669 807
juni 518 642 765
juli 607 760 913
augustus 606 734 862
september 558 683 809
oktober 533 643 753
november 480 596 712
december 484 584 685
Jaar 6.567 7.845 9.123

De maanden tellen niet precies op tot het jaartotaal, omdat elke maand de typische waarde over vele jaren is.

Veelgestelde vragen

Hoeveel leveren zonnepanelen in de winter op in Campo Grande?

Van mei tot augustus levert het systeem ongeveer 2.805 kWh, dat is 36% van de jaaropbrengst. De zwakste maand (februari) levert rond de 575 kWh.

Is een oost-westdak de moeite waard in Campo Grande?

Een oost-westsysteem levert per kWp meestal 10–25% minder op dan een systeem gericht naar het noorden, maar spreidt de opbrengst gelijkmatiger over de dag. Het exacte verschil hangt af van helling en schaduw.

Vergelijk een oost-westdak voor Campo Grande

Grondopstelling of dak in Campo Grande?

Een grondopstelling kun je vrij kantelen en richten, wat extra opbrengst kan geven, maar ze is duurder en vraagt om ruimte. Vergelijk beide opties voor jouw perceel.

Bekijk een grondopstelling in Campo Grande

Jouw dak is geen gemiddeld dak

Stel je eigen helling, richting, schaduw en omvormerlimiet in en krijg een bandbreedte voor jouw adres.

Bereken voor mijn dak

Alle steden in Brazilië

Klimaatdata: Photovoltaic Geographical Information System (PVGIS) — Europese Commissie, Gemeenschappelijk Onderzoekscentrum