Hoeveel stroom leveren zonnepanelen op? Sion

Sion: een systeem van 8 kWp gericht naar het zuiden, onder een helling van 35°, levert ongeveer 11.029 kWh per jaar. In een zwak jaar is dat 9.234 kWh, in een sterk jaar 12.823 kWh — 1.379 kWh per kWp.

Dat is ongeveer 245% van het jaarverbruik van een gemiddeld huis (4.500 kWh).

Bereken voor mijn dak

Gebaseerd op satellietweerdata 2014–2023

Opbrengst per maand

05001.0001.5002.000janjanuari: 8 kWp 545 kWh, bandbreedte 392–697febfebruari: 8 kWp 734 kWh, bandbreedte 551–917mrtmaart: 8 kWp 1.066 kWh, bandbreedte 848–1.283aprapril: 8 kWp 1.132 kWh, bandbreedte 926–1.339meimei: 8 kWp 1.090 kWh, bandbreedte 906–1.274junjuni: 8 kWp 1.108 kWh, bandbreedte 901–1.315juljuli: 8 kWp 1.261 kWh, bandbreedte 1.009–1.513augaugustus: 8 kWp 1.153 kWh, bandbreedte 950–1.357sepseptember: 8 kWp 985 kWh, bandbreedte 806–1.164oktoktober: 8 kWp 844 kWh, bandbreedte 670–1.017novnovember: 8 kWp 562 kWh, bandbreedte 441–683decdecember: 8 kWp 458 kWh, bandbreedte 261–655

kWh per maand

Een typische dag: juli

De zonnigste maand: Sion. De opbrengst piekt rond 11:00 zonnetijd, ongeveer 4,5 kWh in het beste uur.

0:006:0012:0018:0023:00 4,5 0

Maand voor maand

Maand Zwak jaar, kWh Typisch, kWh Sterk jaar, kWh
januari 392 545 697
februari 551 734 917
maart 848 1.066 1.283
april 926 1.132 1.339
mei 906 1.090 1.274
juni 901 1.108 1.315
juli 1.009 1.261 1.513
augustus 950 1.153 1.357
september 806 985 1.164
oktober 670 844 1.017
november 441 562 683
december 261 458 655
Jaar 9.234 11.029 12.823

De maanden tellen niet precies op tot het jaartotaal, omdat elke maand de typische waarde over vele jaren is.

Veelgestelde vragen

Hoeveel leveren zonnepanelen in de winter op in Sion?

Van november tot februari levert het systeem ongeveer 2.298 kWh, dat is 21% van de jaaropbrengst. De zwakste maand (december) levert rond de 458 kWh.

Is een oost-westdak de moeite waard in Sion?

Een oost-westsysteem levert per kWp meestal 10–25% minder op dan een systeem gericht naar het zuiden, maar spreidt de opbrengst gelijkmatiger over de dag. Het exacte verschil hangt af van helling en schaduw.

Vergelijk een oost-westdak voor Sion

Grondopstelling of dak in Sion?

Een grondopstelling kun je vrij kantelen en richten, wat extra opbrengst kan geven, maar ze is duurder en vraagt om ruimte. Vergelijk beide opties voor jouw perceel.

Bekijk een grondopstelling in Sion

Jouw dak is geen gemiddeld dak

Stel je eigen helling, richting, schaduw en omvormerlimiet in en krijg een bandbreedte voor jouw adres.

Bereken voor mijn dak

Alle steden in Zwitserland

Klimaatdata: Photovoltaic Geographical Information System (PVGIS) — Europese Commissie, Gemeenschappelijk Onderzoekscentrum