Hoeveel stroom leveren zonnepanelen op? Palma de Mallorca

Palma de Mallorca: een systeem van 5 kWp gericht naar het zuiden, onder een helling van 35°, levert ongeveer 8.161 kWh per jaar. In een zwak jaar is dat 6.828 kWh, in een sterk jaar 9.493 kWh — 1.632 kWh per kWp.

Dat is ongeveer 247% van het jaarverbruik van een gemiddeld huis (3.300 kWh).

Bereken voor mijn dak

Gebaseerd op satellietweerdata 2014–2023

Opbrengst per maand

05001.0001.500janjanuari: 5 kWp 521 kWh, bandbreedte 429–613febfebruari: 5 kWp 540 kWh, bandbreedte 431–650mrtmaart: 5 kWp 689 kWh, bandbreedte 546–831aprapril: 5 kWp 737 kWh, bandbreedte 603–872meimei: 5 kWp 808 kWh, bandbreedte 673–943junjuni: 5 kWp 818 kWh, bandbreedte 682–954juljuli: 5 kWp 862 kWh, bandbreedte 722–1.001augaugustus: 5 kWp 821 kWh, bandbreedte 688–955sepseptember: 5 kWp 692 kWh, bandbreedte 578–806oktoktober: 5 kWp 664 kWh, bandbreedte 544–785novnovember: 5 kWp 511 kWh, bandbreedte 416–605decdecember: 5 kWp 476 kWh, bandbreedte 389–563

kWh per maand

Een typische dag: juli

De zonnigste maand: Palma de Mallorca. De opbrengst piekt rond 11:00 zonnetijd, ongeveer 3,5 kWh in het beste uur.

0:006:0012:0018:0023:00 3,5 0

Maand voor maand

Maand Zwak jaar, kWh Typisch, kWh Sterk jaar, kWh
januari 429 521 613
februari 431 540 650
maart 546 689 831
april 603 737 872
mei 673 808 943
juni 682 818 954
juli 722 862 1.001
augustus 688 821 955
september 578 692 806
oktober 544 664 785
november 416 511 605
december 389 476 563
Jaar 6.828 8.161 9.493

De maanden tellen niet precies op tot het jaartotaal, omdat elke maand de typische waarde over vele jaren is.

Veelgestelde vragen

Hoeveel leveren zonnepanelen in de winter op in Palma de Mallorca?

Van november tot februari levert het systeem ongeveer 2.048 kWh, dat is 25% van de jaaropbrengst. De zwakste maand (december) levert rond de 476 kWh.

Is een oost-westdak de moeite waard in Palma de Mallorca?

Een oost-westsysteem levert per kWp meestal 10–25% minder op dan een systeem gericht naar het zuiden, maar spreidt de opbrengst gelijkmatiger over de dag. Het exacte verschil hangt af van helling en schaduw.

Vergelijk een oost-westdak voor Palma de Mallorca

Grondopstelling of dak in Palma de Mallorca?

Een grondopstelling kun je vrij kantelen en richten, wat extra opbrengst kan geven, maar ze is duurder en vraagt om ruimte. Vergelijk beide opties voor jouw perceel.

Bekijk een grondopstelling in Palma de Mallorca

Jouw dak is geen gemiddeld dak

Stel je eigen helling, richting, schaduw en omvormerlimiet in en krijg een bandbreedte voor jouw adres.

Bereken voor mijn dak

Alle steden in Spanje

Klimaatdata: Photovoltaic Geographical Information System (PVGIS) — Europese Commissie, Gemeenschappelijk Onderzoekscentrum