Hoeveel stroom leveren zonnepanelen op? Pau

Pau: een systeem van 6 kWp gericht naar het zuiden, onder een helling van 35°, levert ongeveer 7.673 kWh per jaar. In een zwak jaar is dat 6.426 kWh, in een sterk jaar 8.920 kWh — 1.279 kWh per kWp.

Dat is ongeveer 163% van het jaarverbruik van een gemiddeld huis (4.700 kWh).

Bereken voor mijn dak

Gebaseerd op satellietweerdata 2014–2023

Opbrengst per maand

02505007501.000janjanuari: 6 kWp 383 kWh, bandbreedte 274–491febfebruari: 6 kWp 510 kWh, bandbreedte 370–649mrtmaart: 6 kWp 650 kWh, bandbreedte 527–773aprapril: 6 kWp 689 kWh, bandbreedte 555–822meimei: 6 kWp 789 kWh, bandbreedte 633–945junjuni: 6 kWp 713 kWh, bandbreedte 579–847juljuli: 6 kWp 746 kWh, bandbreedte 604–888augaugustus: 6 kWp 815 kWh, bandbreedte 678–952sepseptember: 6 kWp 740 kWh, bandbreedte 608–872oktoktober: 6 kWp 607 kWh, bandbreedte 480–734novnovember: 6 kWp 431 kWh, bandbreedte 331–531decdecember: 6 kWp 394 kWh, bandbreedte 272–516

kWh per maand

Een typische dag: augustus

De zonnigste maand: Pau. De opbrengst piekt rond 11:00 zonnetijd, ongeveer 3,2 kWh in het beste uur.

0:006:0012:0018:0023:00 3,2 0

Maand voor maand

Maand Zwak jaar, kWh Typisch, kWh Sterk jaar, kWh
januari 274 383 491
februari 370 510 649
maart 527 650 773
april 555 689 822
mei 633 789 945
juni 579 713 847
juli 604 746 888
augustus 678 815 952
september 608 740 872
oktober 480 607 734
november 331 431 531
december 272 394 516
Jaar 6.426 7.673 8.920

De maanden tellen niet precies op tot het jaartotaal, omdat elke maand de typische waarde over vele jaren is.

Veelgestelde vragen

Hoeveel leveren zonnepanelen in de winter op in Pau?

Van november tot februari levert het systeem ongeveer 1.718 kWh, dat is 23% van de jaaropbrengst. De zwakste maand (januari) levert rond de 383 kWh.

Is een oost-westdak de moeite waard in Pau?

Een oost-westsysteem levert per kWp meestal 10–25% minder op dan een systeem gericht naar het zuiden, maar spreidt de opbrengst gelijkmatiger over de dag. Het exacte verschil hangt af van helling en schaduw.

Vergelijk een oost-westdak voor Pau

Grondopstelling of dak in Pau?

Een grondopstelling kun je vrij kantelen en richten, wat extra opbrengst kan geven, maar ze is duurder en vraagt om ruimte. Vergelijk beide opties voor jouw perceel.

Bekijk een grondopstelling in Pau

Jouw dak is geen gemiddeld dak

Stel je eigen helling, richting, schaduw en omvormerlimiet in en krijg een bandbreedte voor jouw adres.

Bereken voor mijn dak

Alle steden in Frankrijk

Klimaatdata: Photovoltaic Geographical Information System (PVGIS) — Europese Commissie, Gemeenschappelijk Onderzoekscentrum