Hoeveel stroom leveren zonnepanelen op? Ennis

Ennis: een systeem van 4 kWp gericht naar het zuiden, onder een helling van 35°, levert ongeveer 3.751 kWh per jaar. In een zwak jaar is dat 3.135 kWh, in een sterk jaar 4.367 kWh — 938 kWh per kWp.

Dat is ongeveer 89% van het jaarverbruik van een gemiddeld huis (4.200 kWh).

Bereken voor mijn dak

Gebaseerd op satellietweerdata 2014–2023

Opbrengst per maand

0200400600janjanuari: 4 kWp 125 kWh, bandbreedte 96–153febfebruari: 4 kWp 186 kWh, bandbreedte 153–219mrtmaart: 4 kWp 321 kWh, bandbreedte 248–394aprapril: 4 kWp 431 kWh, bandbreedte 322–540meimei: 4 kWp 497 kWh, bandbreedte 400–593junjuni: 4 kWp 471 kWh, bandbreedte 378–564juljuli: 4 kWp 442 kWh, bandbreedte 367–516augaugustus: 4 kWp 415 kWh, bandbreedte 340–490sepseptember: 4 kWp 339 kWh, bandbreedte 272–407oktoktober: 4 kWp 240 kWh, bandbreedte 196–285novnovember: 4 kWp 150 kWh, bandbreedte 118–182decdecember: 4 kWp 106 kWh, bandbreedte 82–129

kWh per maand

Een typische dag: mei

De zonnigste maand: Ennis. De opbrengst piekt rond 10:00 zonnetijd, ongeveer 1,8 kWh in het beste uur.

0:006:0012:0018:0023:00 1,8 0

Maand voor maand

Maand Zwak jaar, kWh Typisch, kWh Sterk jaar, kWh
januari 96 125 153
februari 153 186 219
maart 248 321 394
april 322 431 540
mei 400 497 593
juni 378 471 564
juli 367 442 516
augustus 340 415 490
september 272 339 407
oktober 196 240 285
november 118 150 182
december 82 106 129
Jaar 3.135 3.751 4.367

De maanden tellen niet precies op tot het jaartotaal, omdat elke maand de typische waarde over vele jaren is.

Veelgestelde vragen

Hoeveel leveren zonnepanelen in de winter op in Ennis?

Van november tot februari levert het systeem ongeveer 566 kWh, dat is 15% van de jaaropbrengst. De zwakste maand (december) levert rond de 106 kWh.

Is een oost-westdak de moeite waard in Ennis?

Een oost-westsysteem levert per kWp meestal 10–25% minder op dan een systeem gericht naar het zuiden, maar spreidt de opbrengst gelijkmatiger over de dag. Het exacte verschil hangt af van helling en schaduw.

Vergelijk een oost-westdak voor Ennis

Grondopstelling of dak in Ennis?

Een grondopstelling kun je vrij kantelen en richten, wat extra opbrengst kan geven, maar ze is duurder en vraagt om ruimte. Vergelijk beide opties voor jouw perceel.

Bekijk een grondopstelling in Ennis

Jouw dak is geen gemiddeld dak

Stel je eigen helling, richting, schaduw en omvormerlimiet in en krijg een bandbreedte voor jouw adres.

Bereken voor mijn dak

Alle steden in Ierland

Klimaatdata: Photovoltaic Geographical Information System (PVGIS) — Europese Commissie, Gemeenschappelijk Onderzoekscentrum