Ile wyprodukuje fotowoltaika? Suceava

Suceava: instalacja 5 kWp skierowana na południe, nachylona pod 35°, produkuje ok. 5 998 kWh rocznie. W słabym roku to 5 015 kWh, w dobrym 6 981 kWh — 1 200 kWh na kWp.

To ok. 300 % rocznego zużycia typowego domu (2 000 kWh).

Policz dla mojego dachu

Na podstawie satelitarnych danych pogodowych z lat 2014–2023

Produkcja w poszczególnych miesiącach

02505007501 000stystyczeń: 5 kWp 188 kWh, przedział 110–266lutluty: 5 kWp 322 kWh, przedział 234–409marmarzec: 5 kWp 504 kWh, przedział 411–598kwikwiecień: 5 kWp 601 kWh, przedział 467–734majmaj: 5 kWp 695 kWh, przedział 558–831czeczerwiec: 5 kWp 668 kWh, przedział 549–788liplipiec: 5 kWp 753 kWh, przedział 619–887siesierpień: 5 kWp 762 kWh, przedział 628–896wrzwrzesień: 5 kWp 628 kWh, przedział 495–761paźpaździernik: 5 kWp 457 kWh, przedział 338–575lislistopad: 5 kWp 237 kWh, przedział 176–299grugrudzień: 5 kWp 194 kWh, przedział 121–267

kWh na miesiąc

Typowy dzień: sierpień

Najsłoneczniejszy miesiąc (Suceava). Produkcja osiąga szczyt około 11:00 czasu słonecznego, ok. 2,9 kWh w najlepszej godzinie.

0:006:0012:0018:0023:00 2,9 0

Miesiąc po miesiącu

Miesiąc Słaby rok, kWh Typowo, kWh Dobry rok, kWh
styczeń 110 188 266
luty 234 322 409
marzec 411 504 598
kwiecień 467 601 734
maj 558 695 831
czerwiec 549 668 788
lipiec 619 753 887
sierpień 628 762 896
wrzesień 495 628 761
październik 338 457 575
listopad 176 237 299
grudzień 121 194 267
Rok 5 015 5 998 6 981

Suma miesięcy nie równa się dokładnie wynikowi rocznemu, bo każdy miesiąc to wartość typowa z wielu lat.

Najczęstsze pytania

Ile fotowoltaika produkuje zimą? Suceava

W okresie od listopada do lutego instalacja daje ok. 941 kWh, czyli 16% rocznej produkcji. Najsłabszy miesiąc (styczeń) to około 188 kWh.

Czy dach wschód-zachód ma sens? Suceava

Instalacja wschód-zachód produkuje zwykle o 10–25% mniej na kWp niż skierowana na południe, za to rozkłada produkcję równiej w ciągu dnia. Dokładna różnica zależy od nachylenia i zacienienia.

Porównaj dach wschód-zachód dla: Suceava

Grunt czy dach? Suceava

Konstrukcję gruntową można dowolnie nachylić i skierować, co może dać nieco więcej energii, ale jest droższa i wymaga miejsca. Porównaj oba warianty dla swojej działki.

Sprawdź instalację gruntową: Suceava

Twój dach nie jest średnim dachem

Ustaw własne nachylenie, kierunek, zacienienie i limit falownika, a dostaniesz przedział dla swojego adresu.

Policz dla mojego dachu

Wszystkie miasta: Rumunia

Dane klimatyczne: Photovoltaic Geographical Information System (PVGIS) — European Commission, Joint Research Centre