Hoeveel stroom leveren zonnepanelen op? Chur

Chur: een systeem van 8 kWp gericht naar het zuiden, onder een helling van 35°, levert ongeveer 8.422 kWh per jaar. In een zwak jaar is dat 7.006 kWh, in een sterk jaar 9.838 kWh — 1.053 kWh per kWp.

Dat is ongeveer 187% van het jaarverbruik van een gemiddeld huis (4.500 kWh).

Bereken voor mijn dak

Gebaseerd op satellietweerdata 2014–2023

Opbrengst per maand

05001.0001.500janjanuari: 8 kWp 280 kWh, bandbreedte 212–348febfebruari: 8 kWp 413 kWh, bandbreedte 318–507mrtmaart: 8 kWp 841 kWh, bandbreedte 692–990aprapril: 8 kWp 1.001 kWh, bandbreedte 801–1.200meimei: 8 kWp 962 kWh, bandbreedte 792–1.132junjuni: 8 kWp 1.042 kWh, bandbreedte 817–1.266juljuli: 8 kWp 1.063 kWh, bandbreedte 842–1.285augaugustus: 8 kWp 947 kWh, bandbreedte 788–1.106sepseptember: 8 kWp 777 kWh, bandbreedte 611–944oktoktober: 8 kWp 584 kWh, bandbreedte 461–707novnovember: 8 kWp 277 kWh, bandbreedte 169–385decdecember: 8 kWp 217 kWh, bandbreedte 109–324

kWh per maand

Een typische dag: juli

De zonnigste maand: Chur. De opbrengst piekt rond 11:00 zonnetijd, ongeveer 4,2 kWh in het beste uur.

0:006:0012:0018:0023:00 4,2 0

Maand voor maand

Maand Zwak jaar, kWh Typisch, kWh Sterk jaar, kWh
januari 212 280 348
februari 318 413 507
maart 692 841 990
april 801 1.001 1.200
mei 792 962 1.132
juni 817 1.042 1.266
juli 842 1.063 1.285
augustus 788 947 1.106
september 611 777 944
oktober 461 584 707
november 169 277 385
december 109 217 324
Jaar 7.006 8.422 9.838

De maanden tellen niet precies op tot het jaartotaal, omdat elke maand de typische waarde over vele jaren is.

Veelgestelde vragen

Hoeveel leveren zonnepanelen in de winter op in Chur?

Van november tot februari levert het systeem ongeveer 1.186 kWh, dat is 14% van de jaaropbrengst. De zwakste maand (december) levert rond de 217 kWh.

Is een oost-westdak de moeite waard in Chur?

Een oost-westsysteem levert per kWp meestal 10–25% minder op dan een systeem gericht naar het zuiden, maar spreidt de opbrengst gelijkmatiger over de dag. Het exacte verschil hangt af van helling en schaduw.

Vergelijk een oost-westdak voor Chur

Grondopstelling of dak in Chur?

Een grondopstelling kun je vrij kantelen en richten, wat extra opbrengst kan geven, maar ze is duurder en vraagt om ruimte. Vergelijk beide opties voor jouw perceel.

Bekijk een grondopstelling in Chur

Jouw dak is geen gemiddeld dak

Stel je eigen helling, richting, schaduw en omvormerlimiet in en krijg een bandbreedte voor jouw adres.

Bereken voor mijn dak

Alle steden in Zwitserland

Klimaatdata: Photovoltaic Geographical Information System (PVGIS) — Europese Commissie, Gemeenschappelijk Onderzoekscentrum