Hoeveel stroom leveren zonnepanelen op? Thun

Thun: een systeem van 8 kWp gericht naar het zuiden, onder een helling van 35°, levert ongeveer 9.492 kWh per jaar. In een zwak jaar is dat 7.928 kWh, in een sterk jaar 11.056 kWh — 1.187 kWh per kWp.

Dat is ongeveer 211% van het jaarverbruik van een gemiddeld huis (4.500 kWh).

Bereken voor mijn dak

Gebaseerd op satellietweerdata 2014–2023

Opbrengst per maand

05001.0001.500janjanuari: 8 kWp 401 kWh, bandbreedte 259–544febfebruari: 8 kWp 604 kWh, bandbreedte 426–782mrtmaart: 8 kWp 834 kWh, bandbreedte 651–1.018aprapril: 8 kWp 963 kWh, bandbreedte 764–1.161meimei: 8 kWp 929 kWh, bandbreedte 750–1.108junjuni: 8 kWp 1.070 kWh, bandbreedte 859–1.281juljuli: 8 kWp 1.109 kWh, bandbreedte 875–1.343augaugustus: 8 kWp 1.016 kWh, bandbreedte 843–1.189sepseptember: 8 kWp 911 kWh, bandbreedte 739–1.083oktoktober: 8 kWp 732 kWh, bandbreedte 570–893novnovember: 8 kWp 453 kWh, bandbreedte 321–585decdecember: 8 kWp 343 kWh, bandbreedte 186–500

kWh per maand

Een typische dag: juli

De zonnigste maand: Thun. De opbrengst piekt rond 11:00 zonnetijd, ongeveer 4,5 kWh in het beste uur.

0:006:0012:0018:0023:00 4,5 0

Maand voor maand

Maand Zwak jaar, kWh Typisch, kWh Sterk jaar, kWh
januari 259 401 544
februari 426 604 782
maart 651 834 1.018
april 764 963 1.161
mei 750 929 1.108
juni 859 1.070 1.281
juli 875 1.109 1.343
augustus 843 1.016 1.189
september 739 911 1.083
oktober 570 732 893
november 321 453 585
december 186 343 500
Jaar 7.928 9.492 11.056

De maanden tellen niet precies op tot het jaartotaal, omdat elke maand de typische waarde over vele jaren is.

Veelgestelde vragen

Hoeveel leveren zonnepanelen in de winter op in Thun?

Van november tot februari levert het systeem ongeveer 1.801 kWh, dat is 19% van de jaaropbrengst. De zwakste maand (december) levert rond de 343 kWh.

Is een oost-westdak de moeite waard in Thun?

Een oost-westsysteem levert per kWp meestal 10–25% minder op dan een systeem gericht naar het zuiden, maar spreidt de opbrengst gelijkmatiger over de dag. Het exacte verschil hangt af van helling en schaduw.

Vergelijk een oost-westdak voor Thun

Grondopstelling of dak in Thun?

Een grondopstelling kun je vrij kantelen en richten, wat extra opbrengst kan geven, maar ze is duurder en vraagt om ruimte. Vergelijk beide opties voor jouw perceel.

Bekijk een grondopstelling in Thun

Jouw dak is geen gemiddeld dak

Stel je eigen helling, richting, schaduw en omvormerlimiet in en krijg een bandbreedte voor jouw adres.

Bereken voor mijn dak

Alle steden in Zwitserland

Klimaatdata: Photovoltaic Geographical Information System (PVGIS) — Europese Commissie, Gemeenschappelijk Onderzoekscentrum