Ile wyprodukuje fotowoltaika? Genève

Genève: instalacja 8 kWp skierowana na południe, nachylona pod 35°, produkuje ok. 10 433 kWh rocznie. W słabym roku to 8 715 kWh, w dobrym 12 151 kWh — 1 304 kWh na kWp.

To ok. 232 % rocznego zużycia typowego domu (4 500 kWh).

Policz dla mojego dachu

Na podstawie satelitarnych danych pogodowych z lat 2014–2023

Produkcja w poszczególnych miesiącach

05001 0001 5002 000stystyczeń: 8 kWp 471 kWh, przedział 334–608lutluty: 8 kWp 612 kWh, przedział 426–798marmarzec: 8 kWp 952 kWh, przedział 743–1 160kwikwiecień: 8 kWp 1 081 kWh, przedział 845–1 317majmaj: 8 kWp 1 106 kWh, przedział 906–1 306czeczerwiec: 8 kWp 1 212 kWh, przedział 987–1 438liplipiec: 8 kWp 1 279 kWh, przedział 1 020–1 539siesierpień: 8 kWp 1 183 kWh, przedział 983–1 384wrzwrzesień: 8 kWp 1 016 kWh, przedział 833–1 199paźpaździernik: 8 kWp 780 kWh, przedział 596–965lislistopad: 8 kWp 423 kWh, przedział 329–518grugrudzień: 8 kWp 363 kWh, przedział 279–447

kWh na miesiąc

Typowy dzień: lipiec

Najsłoneczniejszy miesiąc (Genève). Produkcja osiąga szczyt około 11:00 czasu słonecznego, ok. 5,1 kWh w najlepszej godzinie.

0:006:0012:0018:0023:00 5,1 0

Miesiąc po miesiącu

Miesiąc Słaby rok, kWh Typowo, kWh Dobry rok, kWh
styczeń 334 471 608
luty 426 612 798
marzec 743 952 1 160
kwiecień 845 1 081 1 317
maj 906 1 106 1 306
czerwiec 987 1 212 1 438
lipiec 1 020 1 279 1 539
sierpień 983 1 183 1 384
wrzesień 833 1 016 1 199
październik 596 780 965
listopad 329 423 518
grudzień 279 363 447
Rok 8 715 10 433 12 151

Suma miesięcy nie równa się dokładnie wynikowi rocznemu, bo każdy miesiąc to wartość typowa z wielu lat.

Najczęstsze pytania

Ile fotowoltaika produkuje zimą? Genève

W okresie od listopada do lutego instalacja daje ok. 1 870 kWh, czyli 18% rocznej produkcji. Najsłabszy miesiąc (grudzień) to około 363 kWh.

Czy dach wschód-zachód ma sens? Genève

Instalacja wschód-zachód produkuje zwykle o 10–25% mniej na kWp niż skierowana na południe, za to rozkłada produkcję równiej w ciągu dnia. Dokładna różnica zależy od nachylenia i zacienienia.

Porównaj dach wschód-zachód dla: Genève

Grunt czy dach? Genève

Konstrukcję gruntową można dowolnie nachylić i skierować, co może dać nieco więcej energii, ale jest droższa i wymaga miejsca. Porównaj oba warianty dla swojej działki.

Sprawdź instalację gruntową: Genève

Twój dach nie jest średnim dachem

Ustaw własne nachylenie, kierunek, zacienienie i limit falownika, a dostaniesz przedział dla swojego adresu.

Policz dla mojego dachu

Wszystkie miasta: Szwajcaria

Dane klimatyczne: Photovoltaic Geographical Information System (PVGIS) — European Commission, Joint Research Centre