Ile wyprodukuje fotowoltaika? Maastricht

Maastricht: instalacja 4 kWp skierowana na południe, nachylona pod 35°, produkuje ok. 4 343 kWh rocznie. W słabym roku to 3 594 kWh, w dobrym 5 091 kWh — 1 086 kWh na kWp.

To ok. 155 % rocznego zużycia typowego domu (2 800 kWh).

Policz dla mojego dachu

Na podstawie satelitarnych danych pogodowych z lat 2014–2023

Produkcja w poszczególnych miesiącach

0200400600800stystyczeń: 4 kWp 133 kWh, przedział 87–179lutluty: 4 kWp 235 kWh, przedział 165–305marmarzec: 4 kWp 382 kWh, przedział 287–476kwikwiecień: 4 kWp 493 kWh, przedział 396–589majmaj: 4 kWp 542 kWh, przedział 433–651czeczerwiec: 4 kWp 542 kWh, przedział 432–652liplipiec: 4 kWp 511 kWh, przedział 406–616siesierpień: 4 kWp 508 kWh, przedział 410–605wrzwrzesień: 4 kWp 447 kWh, przedział 359–536paźpaździernik: 4 kWp 270 kWh, przedział 203–338lislistopad: 4 kWp 180 kWh, przedział 135–225grugrudzień: 4 kWp 109 kWh, przedział 55–162

kWh na miesiąc

Typowy dzień: czerwiec

Najsłoneczniejszy miesiąc (Maastricht). Produkcja osiąga szczyt około 11:00 czasu słonecznego, ok. 2,2 kWh w najlepszej godzinie.

0:006:0012:0018:0023:00 2,2 0

Miesiąc po miesiącu

Miesiąc Słaby rok, kWh Typowo, kWh Dobry rok, kWh
styczeń 87 133 179
luty 165 235 305
marzec 287 382 476
kwiecień 396 493 589
maj 433 542 651
czerwiec 432 542 652
lipiec 406 511 616
sierpień 410 508 605
wrzesień 359 447 536
październik 203 270 338
listopad 135 180 225
grudzień 55 109 162
Rok 3 594 4 343 5 091

Suma miesięcy nie równa się dokładnie wynikowi rocznemu, bo każdy miesiąc to wartość typowa z wielu lat.

Najczęstsze pytania

Ile fotowoltaika produkuje zimą? Maastricht

W okresie od listopada do lutego instalacja daje ok. 657 kWh, czyli 15% rocznej produkcji. Najsłabszy miesiąc (grudzień) to około 109 kWh.

Czy dach wschód-zachód ma sens? Maastricht

Instalacja wschód-zachód produkuje zwykle o 10–25% mniej na kWp niż skierowana na południe, za to rozkłada produkcję równiej w ciągu dnia. Dokładna różnica zależy od nachylenia i zacienienia.

Porównaj dach wschód-zachód dla: Maastricht

Grunt czy dach? Maastricht

Konstrukcję gruntową można dowolnie nachylić i skierować, co może dać nieco więcej energii, ale jest droższa i wymaga miejsca. Porównaj oba warianty dla swojej działki.

Sprawdź instalację gruntową: Maastricht

Twój dach nie jest średnim dachem

Ustaw własne nachylenie, kierunek, zacienienie i limit falownika, a dostaniesz przedział dla swojego adresu.

Policz dla mojego dachu

Wszystkie miasta: Holandia

Dane klimatyczne: Photovoltaic Geographical Information System (PVGIS) — European Commission, Joint Research Centre