Ile wyprodukuje fotowoltaika? Prešov

Prešov: instalacja 6 kWp skierowana na południe, nachylona pod 35°, produkuje ok. 6 890 kWh rocznie. W słabym roku to 5 758 kWh, w dobrym 8 022 kWh — 1 148 kWh na kWp.

To ok. 246 % rocznego zużycia typowego domu (2 800 kWh).

Policz dla mojego dachu

Na podstawie satelitarnych danych pogodowych z lat 2014–2023

Produkcja w poszczególnych miesiącach

05001 0001 500stystyczeń: 6 kWp 208 kWh, przedział 150–267lutluty: 6 kWp 358 kWh, przedział 286–431marmarzec: 6 kWp 648 kWh, przedział 513–782kwikwiecień: 6 kWp 709 kWh, przedział 547–871majmaj: 6 kWp 821 kWh, przedział 649–993czeczerwiec: 6 kWp 887 kWh, przedział 692–1 083liplipiec: 6 kWp 853 kWh, przedział 709–997siesierpień: 6 kWp 886 kWh, przedział 727–1 044wrzwrzesień: 6 kWp 694 kWh, przedział 556–833paźpaździernik: 6 kWp 478 kWh, przedział 334–622lislistopad: 6 kWp 265 kWh, przedział 195–334grugrudzień: 6 kWp 153 kWh, przedział 119–186

kWh na miesiąc

Typowy dzień: czerwiec

Najsłoneczniejszy miesiąc (Prešov). Produkcja osiąga szczyt około 10:00 czasu słonecznego, ok. 3,6 kWh w najlepszej godzinie.

0:006:0012:0018:0023:00 3,6 0

Miesiąc po miesiącu

Miesiąc Słaby rok, kWh Typowo, kWh Dobry rok, kWh
styczeń 150 208 267
luty 286 358 431
marzec 513 648 782
kwiecień 547 709 871
maj 649 821 993
czerwiec 692 887 1 083
lipiec 709 853 997
sierpień 727 886 1 044
wrzesień 556 694 833
październik 334 478 622
listopad 195 265 334
grudzień 119 153 186
Rok 5 758 6 890 8 022

Suma miesięcy nie równa się dokładnie wynikowi rocznemu, bo każdy miesiąc to wartość typowa z wielu lat.

Najczęstsze pytania

Ile fotowoltaika produkuje zimą? Prešov

W okresie od listopada do lutego instalacja daje ok. 984 kWh, czyli 14% rocznej produkcji. Najsłabszy miesiąc (grudzień) to około 153 kWh.

Czy dach wschód-zachód ma sens? Prešov

Instalacja wschód-zachód produkuje zwykle o 10–25% mniej na kWp niż skierowana na południe, za to rozkłada produkcję równiej w ciągu dnia. Dokładna różnica zależy od nachylenia i zacienienia.

Porównaj dach wschód-zachód dla: Prešov

Grunt czy dach? Prešov

Konstrukcję gruntową można dowolnie nachylić i skierować, co może dać nieco więcej energii, ale jest droższa i wymaga miejsca. Porównaj oba warianty dla swojej działki.

Sprawdź instalację gruntową: Prešov

Twój dach nie jest średnim dachem

Ustaw własne nachylenie, kierunek, zacienienie i limit falownika, a dostaniesz przedział dla swojego adresu.

Policz dla mojego dachu

Wszystkie miasta: Słowacja

Dane klimatyczne: Photovoltaic Geographical Information System (PVGIS) — European Commission, Joint Research Centre