Ile wyprodukuje fotowoltaika? Trenčín

Trenčín: instalacja 6 kWp skierowana na południe, nachylona pod 35°, produkuje ok. 6 983 kWh rocznie. W słabym roku to 5 811 kWh, w dobrym 8 155 kWh — 1 164 kWh na kWp.

To ok. 249 % rocznego zużycia typowego domu (2 800 kWh).

Policz dla mojego dachu

Na podstawie satelitarnych danych pogodowych z lat 2014–2023

Produkcja w poszczególnych miesiącach

05001 0001 500stystyczeń: 6 kWp 224 kWh, przedział 153–295lutluty: 6 kWp 371 kWh, przedział 280–462marmarzec: 6 kWp 631 kWh, przedział 484–779kwikwiecień: 6 kWp 725 kWh, przedział 576–874majmaj: 6 kWp 810 kWh, przedział 643–976czeczerwiec: 6 kWp 887 kWh, przedział 707–1 068liplipiec: 6 kWp 888 kWh, przedział 737–1 040siesierpień: 6 kWp 845 kWh, przedział 682–1 008wrzwrzesień: 6 kWp 674 kWh, przedział 525–822paźpaździernik: 6 kWp 462 kWh, przedział 322–601lislistopad: 6 kWp 249 kWh, przedział 175–324grugrudzień: 6 kWp 176 kWh, przedział 123–230

kWh na miesiąc

Typowy dzień: lipiec

Najsłoneczniejszy miesiąc (Trenčín). Produkcja osiąga szczyt około 11:00 czasu słonecznego, ok. 3,6 kWh w najlepszej godzinie.

0:006:0012:0018:0023:00 3,6 0

Miesiąc po miesiącu

Miesiąc Słaby rok, kWh Typowo, kWh Dobry rok, kWh
styczeń 153 224 295
luty 280 371 462
marzec 484 631 779
kwiecień 576 725 874
maj 643 810 976
czerwiec 707 887 1 068
lipiec 737 888 1 040
sierpień 682 845 1 008
wrzesień 525 674 822
październik 322 462 601
listopad 175 249 324
grudzień 123 176 230
Rok 5 811 6 983 8 155

Suma miesięcy nie równa się dokładnie wynikowi rocznemu, bo każdy miesiąc to wartość typowa z wielu lat.

Najczęstsze pytania

Ile fotowoltaika produkuje zimą? Trenčín

W okresie od listopada do lutego instalacja daje ok. 1 020 kWh, czyli 15% rocznej produkcji. Najsłabszy miesiąc (grudzień) to około 176 kWh.

Czy dach wschód-zachód ma sens? Trenčín

Instalacja wschód-zachód produkuje zwykle o 10–25% mniej na kWp niż skierowana na południe, za to rozkłada produkcję równiej w ciągu dnia. Dokładna różnica zależy od nachylenia i zacienienia.

Porównaj dach wschód-zachód dla: Trenčín

Grunt czy dach? Trenčín

Konstrukcję gruntową można dowolnie nachylić i skierować, co może dać nieco więcej energii, ale jest droższa i wymaga miejsca. Porównaj oba warianty dla swojej działki.

Sprawdź instalację gruntową: Trenčín

Twój dach nie jest średnim dachem

Ustaw własne nachylenie, kierunek, zacienienie i limit falownika, a dostaniesz przedział dla swojego adresu.

Policz dla mojego dachu

Wszystkie miasta: Słowacja

Dane klimatyczne: Photovoltaic Geographical Information System (PVGIS) — European Commission, Joint Research Centre