Hoeveel stroom leveren zonnepanelen op? Townsville

Townsville: een systeem van 6,6 kWp gericht naar het noorden, onder een helling van 35°, levert ongeveer 10.620 kWh per jaar. In een zwak jaar is dat 8.910 kWh, in een sterk jaar 12.331 kWh — 1.609 kWh per kWp.

Dat is ongeveer 193% van het jaarverbruik van een gemiddeld huis (5.500 kWh).

Bereken voor mijn dak

Gebaseerd op satellietweerdata 2014–2023

Opbrengst per maand

05001.0001.500janjanuari: 6.6 kWp 772 kWh, bandbreedte 616–929febfebruari: 6.6 kWp 758 kWh, bandbreedte 597–918mrtmaart: 6.6 kWp 884 kWh, bandbreedte 696–1.071aprapril: 6.6 kWp 916 kWh, bandbreedte 742–1.091meimei: 6.6 kWp 905 kWh, bandbreedte 740–1.069junjuni: 6.6 kWp 841 kWh, bandbreedte 693–988juljuli: 6.6 kWp 922 kWh, bandbreedte 759–1.085augaugustus: 6.6 kWp 1.022 kWh, bandbreedte 831–1.213sepseptember: 6.6 kWp 1.011 kWh, bandbreedte 828–1.195oktoktober: 6.6 kWp 993 kWh, bandbreedte 813–1.172novnovember: 6.6 kWp 859 kWh, bandbreedte 701–1.017decdecember: 6.6 kWp 793 kWh, bandbreedte 628–958

kWh per maand

Een typische dag: augustus

De zonnigste maand: Townsville. De opbrengst piekt rond 12:00 zonnetijd, ongeveer 3,6 kWh in het beste uur.

0:006:0012:0018:0023:00 3,6 0

Maand voor maand

Maand Zwak jaar, kWh Typisch, kWh Sterk jaar, kWh
januari 616 772 929
februari 597 758 918
maart 696 884 1.071
april 742 916 1.091
mei 740 905 1.069
juni 693 841 988
juli 759 922 1.085
augustus 831 1.022 1.213
september 828 1.011 1.195
oktober 813 993 1.172
november 701 859 1.017
december 628 793 958
Jaar 8.910 10.620 12.331

De maanden tellen niet precies op tot het jaartotaal, omdat elke maand de typische waarde over vele jaren is.

Veelgestelde vragen

Hoeveel leveren zonnepanelen in de winter op in Townsville?

Van mei tot augustus levert het systeem ongeveer 3.689 kWh, dat is 35% van de jaaropbrengst. De zwakste maand (februari) levert rond de 758 kWh.

Is een oost-westdak de moeite waard in Townsville?

Een oost-westsysteem levert per kWp meestal 10–25% minder op dan een systeem gericht naar het noorden, maar spreidt de opbrengst gelijkmatiger over de dag. Het exacte verschil hangt af van helling en schaduw.

Vergelijk een oost-westdak voor Townsville

Grondopstelling of dak in Townsville?

Een grondopstelling kun je vrij kantelen en richten, wat extra opbrengst kan geven, maar ze is duurder en vraagt om ruimte. Vergelijk beide opties voor jouw perceel.

Bekijk een grondopstelling in Townsville

Jouw dak is geen gemiddeld dak

Stel je eigen helling, richting, schaduw en omvormerlimiet in en krijg een bandbreedte voor jouw adres.

Bereken voor mijn dak

Alle steden in Australië

Klimaatdata: Photovoltaic Geographical Information System (PVGIS) — Europese Commissie, Gemeenschappelijk Onderzoekscentrum