Ile wyprodukuje fotowoltaika? Townsville

Townsville: instalacja 6,6 kWp skierowana na północ, nachylona pod 35°, produkuje ok. 10 620 kWh rocznie. W słabym roku to 8 910 kWh, w dobrym 12 331 kWh — 1 609 kWh na kWp.

To ok. 193 % rocznego zużycia typowego domu (5 500 kWh).

Policz dla mojego dachu

Na podstawie satelitarnych danych pogodowych z lat 2014–2023

Produkcja w poszczególnych miesiącach

05001 0001 500stystyczeń: 6.6 kWp 772 kWh, przedział 616–929lutluty: 6.6 kWp 758 kWh, przedział 597–918marmarzec: 6.6 kWp 884 kWh, przedział 696–1 071kwikwiecień: 6.6 kWp 916 kWh, przedział 742–1 091majmaj: 6.6 kWp 905 kWh, przedział 740–1 069czeczerwiec: 6.6 kWp 841 kWh, przedział 693–988liplipiec: 6.6 kWp 922 kWh, przedział 759–1 085siesierpień: 6.6 kWp 1 022 kWh, przedział 831–1 213wrzwrzesień: 6.6 kWp 1 011 kWh, przedział 828–1 195paźpaździernik: 6.6 kWp 993 kWh, przedział 813–1 172lislistopad: 6.6 kWp 859 kWh, przedział 701–1 017grugrudzień: 6.6 kWp 793 kWh, przedział 628–958

kWh na miesiąc

Typowy dzień: sierpień

Najsłoneczniejszy miesiąc (Townsville). Produkcja osiąga szczyt około 12:00 czasu słonecznego, ok. 3,6 kWh w najlepszej godzinie.

0:006:0012:0018:0023:00 3,6 0

Miesiąc po miesiącu

Miesiąc Słaby rok, kWh Typowo, kWh Dobry rok, kWh
styczeń 616 772 929
luty 597 758 918
marzec 696 884 1 071
kwiecień 742 916 1 091
maj 740 905 1 069
czerwiec 693 841 988
lipiec 759 922 1 085
sierpień 831 1 022 1 213
wrzesień 828 1 011 1 195
październik 813 993 1 172
listopad 701 859 1 017
grudzień 628 793 958
Rok 8 910 10 620 12 331

Suma miesięcy nie równa się dokładnie wynikowi rocznemu, bo każdy miesiąc to wartość typowa z wielu lat.

Najczęstsze pytania

Ile fotowoltaika produkuje zimą? Townsville

W okresie od maja do sierpnia instalacja daje ok. 3 689 kWh, czyli 35% rocznej produkcji. Najsłabszy miesiąc (luty) to około 758 kWh.

Czy dach wschód-zachód ma sens? Townsville

Instalacja wschód-zachód produkuje zwykle o 10–25% mniej na kWp niż skierowana na północ, za to rozkłada produkcję równiej w ciągu dnia. Dokładna różnica zależy od nachylenia i zacienienia.

Porównaj dach wschód-zachód dla: Townsville

Grunt czy dach? Townsville

Konstrukcję gruntową można dowolnie nachylić i skierować, co może dać nieco więcej energii, ale jest droższa i wymaga miejsca. Porównaj oba warianty dla swojej działki.

Sprawdź instalację gruntową: Townsville

Twój dach nie jest średnim dachem

Ustaw własne nachylenie, kierunek, zacienienie i limit falownika, a dostaniesz przedział dla swojego adresu.

Policz dla mojego dachu

Wszystkie miasta: Australia

Dane klimatyczne: Photovoltaic Geographical Information System (PVGIS) — European Commission, Joint Research Centre