Hoeveel stroom leveren zonnepanelen op? Montreux

Montreux: een systeem van 8 kWp gericht naar het zuiden, onder een helling van 35°, levert ongeveer 9.794 kWh per jaar. In een zwak jaar is dat 8.170 kWh, in een sterk jaar 11.417 kWh — 1.224 kWh per kWp.

Dat is ongeveer 218% van het jaarverbruik van een gemiddeld huis (4.500 kWh).

Bereken voor mijn dak

Gebaseerd op satellietweerdata 2014–2023

Opbrengst per maand

05001.0001.500janjanuari: 8 kWp 468 kWh, bandbreedte 327–609febfebruari: 8 kWp 658 kWh, bandbreedte 478–839mrtmaart: 8 kWp 907 kWh, bandbreedte 677–1.136aprapril: 8 kWp 969 kWh, bandbreedte 764–1.173meimei: 8 kWp 952 kWh, bandbreedte 763–1.140junjuni: 8 kWp 1.100 kWh, bandbreedte 878–1.323juljuli: 8 kWp 1.158 kWh, bandbreedte 913–1.403augaugustus: 8 kWp 1.041 kWh, bandbreedte 855–1.228sepseptember: 8 kWp 886 kWh, bandbreedte 695–1.077oktoktober: 8 kWp 740 kWh, bandbreedte 566–914novnovember: 8 kWp 427 kWh, bandbreedte 305–549decdecember: 8 kWp 354 kWh, bandbreedte 177–532

kWh per maand

Een typische dag: juli

De zonnigste maand: Montreux. De opbrengst piekt rond 11:00 zonnetijd, ongeveer 4,4 kWh in het beste uur.

0:006:0012:0018:0023:00 4,4 0

Maand voor maand

Maand Zwak jaar, kWh Typisch, kWh Sterk jaar, kWh
januari 327 468 609
februari 478 658 839
maart 677 907 1.136
april 764 969 1.173
mei 763 952 1.140
juni 878 1.100 1.323
juli 913 1.158 1.403
augustus 855 1.041 1.228
september 695 886 1.077
oktober 566 740 914
november 305 427 549
december 177 354 532
Jaar 8.170 9.794 11.417

De maanden tellen niet precies op tot het jaartotaal, omdat elke maand de typische waarde over vele jaren is.

Veelgestelde vragen

Hoeveel leveren zonnepanelen in de winter op in Montreux?

Van november tot februari levert het systeem ongeveer 1.907 kWh, dat is 20% van de jaaropbrengst. De zwakste maand (december) levert rond de 354 kWh.

Is een oost-westdak de moeite waard in Montreux?

Een oost-westsysteem levert per kWp meestal 10–25% minder op dan een systeem gericht naar het zuiden, maar spreidt de opbrengst gelijkmatiger over de dag. Het exacte verschil hangt af van helling en schaduw.

Vergelijk een oost-westdak voor Montreux

Grondopstelling of dak in Montreux?

Een grondopstelling kun je vrij kantelen en richten, wat extra opbrengst kan geven, maar ze is duurder en vraagt om ruimte. Vergelijk beide opties voor jouw perceel.

Bekijk een grondopstelling in Montreux

Jouw dak is geen gemiddeld dak

Stel je eigen helling, richting, schaduw en omvormerlimiet in en krijg een bandbreedte voor jouw adres.

Bereken voor mijn dak

Alle steden in Zwitserland

Klimaatdata: Photovoltaic Geographical Information System (PVGIS) — Europese Commissie, Gemeenschappelijk Onderzoekscentrum