Ile wyprodukuje fotowoltaika? Montreux

Montreux: instalacja 8 kWp skierowana na południe, nachylona pod 35°, produkuje ok. 9 794 kWh rocznie. W słabym roku to 8 170 kWh, w dobrym 11 417 kWh — 1 224 kWh na kWp.

To ok. 218 % rocznego zużycia typowego domu (4 500 kWh).

Policz dla mojego dachu

Na podstawie satelitarnych danych pogodowych z lat 2014–2023

Produkcja w poszczególnych miesiącach

05001 0001 500stystyczeń: 8 kWp 468 kWh, przedział 327–609lutluty: 8 kWp 658 kWh, przedział 478–839marmarzec: 8 kWp 907 kWh, przedział 677–1 136kwikwiecień: 8 kWp 969 kWh, przedział 764–1 173majmaj: 8 kWp 952 kWh, przedział 763–1 140czeczerwiec: 8 kWp 1 100 kWh, przedział 878–1 323liplipiec: 8 kWp 1 158 kWh, przedział 913–1 403siesierpień: 8 kWp 1 041 kWh, przedział 855–1 228wrzwrzesień: 8 kWp 886 kWh, przedział 695–1 077paźpaździernik: 8 kWp 740 kWh, przedział 566–914lislistopad: 8 kWp 427 kWh, przedział 305–549grugrudzień: 8 kWp 354 kWh, przedział 177–532

kWh na miesiąc

Typowy dzień: lipiec

Najsłoneczniejszy miesiąc (Montreux). Produkcja osiąga szczyt około 11:00 czasu słonecznego, ok. 4,4 kWh w najlepszej godzinie.

0:006:0012:0018:0023:00 4,4 0

Miesiąc po miesiącu

Miesiąc Słaby rok, kWh Typowo, kWh Dobry rok, kWh
styczeń 327 468 609
luty 478 658 839
marzec 677 907 1 136
kwiecień 764 969 1 173
maj 763 952 1 140
czerwiec 878 1 100 1 323
lipiec 913 1 158 1 403
sierpień 855 1 041 1 228
wrzesień 695 886 1 077
październik 566 740 914
listopad 305 427 549
grudzień 177 354 532
Rok 8 170 9 794 11 417

Suma miesięcy nie równa się dokładnie wynikowi rocznemu, bo każdy miesiąc to wartość typowa z wielu lat.

Najczęstsze pytania

Ile fotowoltaika produkuje zimą? Montreux

W okresie od listopada do lutego instalacja daje ok. 1 907 kWh, czyli 20% rocznej produkcji. Najsłabszy miesiąc (grudzień) to około 354 kWh.

Czy dach wschód-zachód ma sens? Montreux

Instalacja wschód-zachód produkuje zwykle o 10–25% mniej na kWp niż skierowana na południe, za to rozkłada produkcję równiej w ciągu dnia. Dokładna różnica zależy od nachylenia i zacienienia.

Porównaj dach wschód-zachód dla: Montreux

Grunt czy dach? Montreux

Konstrukcję gruntową można dowolnie nachylić i skierować, co może dać nieco więcej energii, ale jest droższa i wymaga miejsca. Porównaj oba warianty dla swojej działki.

Sprawdź instalację gruntową: Montreux

Twój dach nie jest średnim dachem

Ustaw własne nachylenie, kierunek, zacienienie i limit falownika, a dostaniesz przedział dla swojego adresu.

Policz dla mojego dachu

Wszystkie miasta: Szwajcaria

Dane klimatyczne: Photovoltaic Geographical Information System (PVGIS) — European Commission, Joint Research Centre